USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Casa Guaruja Guaruja Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Casa Guaruja Hotell

ex. Sobradoguaruja

Förhandsbokning
2026-07-01
2026-07-02

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

19

Casa Guaruja Hotell 3*


Det 3-stjärniga Casa Guaruja Hotell erbjuder gästerna närhet till Mirante do Morro da Caixa D’Água, som ligger cirka 10 minuters bilfärd bort. Gästerna har också tillgång till golfklubb som finns på det här hotellet.

Guarujás centrum kan nås inom 30 minuters promenad. Praia do Gonzaga finns cirka 6 km bort. Det nyrenoverade Casa Guaruja Hotell ligger cirka 15 minuters bilfärd från Calçadão da Orla de Santos, och busstationen Terminal FerryBoat Guaruja ligger cirka 10 minuters promenad bort. Järnvägsstationen Pref Saladino är belägen cirka 47 km bort.

I rummen finns balkong för gästernas bekvämlighet.

Restaurangen Pizzaria Gostosona erbjuder ett urval av rätter, några meter bort från hotellet.

  • Lokala sevärdheter
  • Icanhema Hill
    2862 km
  • Morro da Caixa D'Água-utkikspunkten
    2735 km
  • Imóveis Jardim Astúrias
    2850 km
  • Praia das Astúrias-stranden
    2199 km
  • Praia do Tombo
    2634 km
  • Mirante da Ponta das Galhetas
    2557 km
  • Mirante do Morro da Caixa D’Água
    2712 km
  • Lookout Galheta
    2960 km
  • Barra Grande Fort
    2991 km
  • Guaiuba Beach
    2819 km
  • Flygplatser
  • São Paulo-Congonhas flygplats
    92 km
  • Tågstationer
  • Maua
    41 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Helt rökfritt
  • Husdjur tillåtna
  • Rökdetektorer

Aktiviteter och avkoppling

  • Strand
  • Solsängar

Hotellregler

Incheckning: från 13:00 till 18:00
Utcheckning: från 08:00 till 11:00

Vanliga frågor

  • 🌇

    Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från det 3-stjärniga Casa Guaruja Hotell?

    Det tar 30 minuter till fots att komma från det 3-stjärniga Casa Guaruja Hotell till centrum.
  • Var ligger den närmaste flygplatsen till Casa Guaruja Hotell?

    Mellan São Paulo-Congonhas flygplats och Casa Guaruja Hotell är det 95 km.
  • 🕗

    Vilken tid checkar man ut på Casa Guaruja Hotell?

    Gästerna på Casa Guaruja Hotell måste checka ut till 11:00.
  • Vilken avbokningspolicy har det här hotellet?

    Här finns gratis avbokning. För mer information, kontakta personalen på det här hotellet.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Betygsätt det här boendet

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-07-01
2026-07-02

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Casa Guaruja Hotell, Brasilien

Rua Doutor Carlos Nehring, Guarujá, Brasilien

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © allguarujahotels.com

All rights reserved